Outsourcing IT

Outsourcing IT

Outsourcing IT jest podejściem do zarządzania zasobami informatycznymi, polegającym na przekazaniu odpowiedzialności za zarządzanie wszystkimi lub wydzielonymi zasobami IT zewnętrznej wyspecjalizowanej firmie.

Dla kogo?

Wielkość przedsiębiorstwa jest bez znaczenia, żeby realnie móc wykorzystać zalety outsourcingu IT. W ramach outsourcingu IT świadczymy usługi dla firm o różnej wielkości, od bardzo małych po duże, na których infrastrukturę IT składa się kilkaset końcówek klienckich. Jesteśmy gotowi do realizacji w pełnym zakresie wszystkich prac związane z branżą IT w przedsiębiorstwach.

Co z moim działem IT?

Outsourcing IT niekoniecznie oznacza rezygnację z własnego działu informatycznego. Dzięki współpracy z firmą zewnętrzną i dodatkowemu wsparciu Twój dział informatyczny może zacząć działać sprawniej. Uzyskujecie Państwo w ten sposób dostęp do specjalistów w poszczególnych dziedzinach informatyki, nie ponosząc kosztów związanych z zatrudnieniem specjalisty na pełnym etacie oraz kosztów związanych ze specjalistycznymi szkoleniami, certyfikacjami, etc.

Czym jest TaaS?

Wielokrotnie w ramach realizowanych projektów bądź wsparcia serwisowego okazywało się, że klient nie tyle potrzebuje konkretnego specjalisty, co zespołu specjalistów, który będzie w stanie wesprzeć konkretne potrzeby klienta. TaaS czyli Team as a Service to usługa, której podstawą jest analiza potrzeb klienta w zakresie IT oraz taki dobór specjalistów do obsługującego go zespołu, który będzie gwarantował najbardziej merytoryczne wsparcie. Z jednej strony jest to usługa idealnie trafiająca w potrzeby klienta, z drugiej strony jest optymalna od strony kosztowej.

Niższy koszt

W przypadku decyzji o współpracy w modelu TaaS unikasz kosztów związanych z rekrutacją (jeśli jest konieczna), usługami administracyjnymi, organizacją stanowisk pracy, szkoleniami, sprawami kadrowymi, etc.

Wysokie kompetencje

Zyskujesz błyskawiczny dostęp do specjalistów o najwyższych kompetencjach, z wieloletnim doświadczeniem.

Niższe ryzyko

Ryzyko zatrudnienia specjalisty, weryfikacji jego umiejętności, nadzorowania jego pracy pozostaje w naszej gestii. Pozwala to Klientom na skupieniu się na ich podstawowej działalności mając pewność co do tego, że usługi IT są realizowane na najwyższym poziomie przez kompetentną kadrę gwarantowaną przez RAVEN IT.

Czy mogę w tym modelu zapewnić sobie sprzęt?

W ramach outsourcingu jesteśmy w stanie zapewnić klientom również sprzęt informatyczny.

KONTAKT
OFERTA
KONTAKT
OFERTA